Odkazy

Počítadlo návštěv:
Počítadlo

O kapele

Kapela Defekt je mírně rocková, částečně zábavová hudební skupina z Jevíčka, Velkých Opatovic a Chornic. Hrajeme převážně převzaté a upravené písně známých interpretů. Náš repertoár je vhodný pro klasické zábavy, ale i plesy, svatby a další různé druhy akcí. A snad zbývá ještě dodat, že jsme zcela nekuřácká kapela.

Kapela vznikla někdy koncem dubna 2011, kdy jsme odehráli první akci na Velkoopatovické pouti před hasičárnou. Tenkrát se na nás přišlo podívat celých 19 lidí! Po čase pilného zkoušení a rozšiřování repertoáru jsme se rozhodli v kapele udělat také změny v hráčském obsazení. Ty přišly postupem času ještě několikrát. V současném obsazení hrajeme někdy od roku 2012. A jaké že to složení vlastně je?


Členové

Honza Š.

HONZA Šafář

Basa a zpěv – absolvent Jevíčského gymnázia, šikovný zvukař a velmi technicky nadaný člověk (je to zkrátka ten, na kterého se před a po každém vystoupení volá „Jeňo, kam to mám dát? Jeňo, kde máme...? Jeňo, kam to zapojit?“). Honza je jedním ze zakládajících členů kapely. Je velmi šikovným basákem a zpívá jak solové písničky, tak i doprovodné vokály. Díky Honzíkovi jsme se naučili před začátkem hraní vždy ještě jednou zkontrolovat, jestli je vše správně zapojeno (například jack v kytaře).


Tonda

TONDA Staněk

Kytara – taktéž student gymnázia v Jevíčku, další zakládající člen, mistr světa v rychlostním vyměňování prasklých strun a od nedávného hraní také držitel čestného, ač neoficiálního titulu „Miss kapely“ (nebo Mister?), jakožto náš údajně nejhezčí člen (poznámka klávesáka: to jen proto, že je kytarista). Hraje na kytaru, respektive na kytary, protože na každou písničku je potřeba jiný zvuk a někdy i jiná kytara. Tonda je na nás velmi přísný a udržuje v kapele morálku. Tonda je také multiinstrumentalista a občas, když je potřeba, hraje s námi i na saxofon.

Kuba

KUBA Müller

Kytara, zpěv - Kuba má z nás největší svaly, ale to neznamená, že by při chystání aparátu na pódium nosil nejvíc nebo nejtěžší bedny. To ne. A taky se ho nebojíme tolik jako například Tondy. Ale za to je to náš hlavní zpěvák a plně nahradí v písničkách Karla Gotta nebo Tomáše Kluse, prostě co je zrovna potřeba. Současně hraje i na další kytaru v naší kapele a nebojí se použít ani akustickou. Když je nejhůř, může zaskočit i na klávesy, no prsotě toho zvládá spoustu. Na Kubu musím prozradit, že vůbec nepije alkohol, takže holky, až se ho budete snažit někde na akci opít, asi se vám to nepovede.

Tom

TOM Haas

Klávesy, zpěv – náš třetí a poslední zpívající člen, kterýžto jako jediný dokáže z „prachsprostých dvojhlasů“ udělat ten „fantastický trojhlas“. Taktéž perfektně a s určitou osobitou elegancí ovládá hru na všechny černé i bílé klapky svých kláves, čímž se stává rozhodně tím nejnepostradatelnějším členem kapely. (poznámka klávesáka: kolik že to bylo těch kšeftů co jste už odehráli beze mě?) Překvapivě je také studentem Jevíčského gymnázia. Tom pro nás taky vytvořil tyto webové stránky.

Honza K.

HONZA Košťál

Bicí – již druhý Honza v kapele, taktéž absolvent Jevíčského gymplu. Pravděpodobně nejvyšší člen kapely, ovšem věčně schovaný vzadu, za hromadou bubnů. Dle nezávislých porotců vítěz soutěže o nejhlasitějšího bubeníka v okrese. Další nepostradatelný člen, neboť nás vždy, když nám není do smíchu, potěší a rozveselí nějakým velice neslušným vtipem, kterých má celou zásobu.